Na tohle se vážně těším. Vana na nožičkách, vlastně spíš hlavně vana, klasická, malá úzká, aby její napuštění bylo intimnější. A akorát prostor na sklenici vína, červeného a svíčky. Koupelový olej s návodem v němčině, který zbarví celou vodu do modrofialové. Jako vodovky. Zajímá mě, jaká barva by vznikla pokud přilila i z vína.
"Dneska jsem medvídkový."
"Máš rád margotky?"
"Jo."
"Mně přijde strašná a používám ji jako metaforu, když je to na nic. Svět je jako margotka, ale překvapuje mě, kolik lidí ji má rádo."
Zvláštní tělo takhle sedí ve vaně, okousanou tužkou čmárá na okousaný papír na vyhození. A duše, tu pořád zajímá vylití vína ke kobaltovému oleji ze santalového dřeva a pačuli.
Zweigeltrebe pozdní sběr, suché, 2013.
Žádné komentáře:
Okomentovat